Album Radom

Kolejna lecz nie jak każda

Zdrowie

Czy kąpiel słoneczna wyjdzie nam na zdrowie? Przeczytaj, jak to robić z gwarancją bezpieczeństwa!

Wielkimi krokami nadchodzi okres urlopowy. W upalne dni ochoczo eksponujemy całe ciało na właściwości promieni słonecznych, by cała karnacja stała się przykładem głębokiego, brązowego odcienia. Jednak należy się do tego własciwie wyposażyć, by skóra nie uległa uszkodzeniu.

Przed kąpielą słoneczną przyda się zrobienie peelingu

Nasza skóra powinna zostać uczciwie wyposażona na opalanie – w tym celu możemy przeprowadzić bardzo efektywne, a niezbyt popularne kosmetyczne działania. Pierwszym z nich pozostaje wykonanie obowiązkowego peelingu dzień przed planowym wystawieniem naszej skóry na działanie promieni słonecznych. Dlaczego? Trzeba radykalnie usunąć martwą warstwę ciała. Za sprawą złuszczenia będziemy opaleni jednolicie na piękny czekoladowy odcień. Z tym że jeżeli nasza skóra jest typu wrażliwego należy znaleźć nieco łagodniejszy peeling, by nie spowodować zaczerwienienia przed opalaniem. Jeżeli zbyt bardzo naruszymy naskórek, opalanie może tylko pogorszyć stan zdrowia.

Jaki specyfik na słońce okaże się najlepszy?

Wśród najważniejszych reguł dotyczących opalania jest stosowanie środków z filtrem. Należy je nakładać za każdym razem, kiedy zamierzamy wystawić nasze ciało na słońce. Co trzeba chronić najbardziej? Skup się na twarzy. Koniecznie uchroń się od następstw oparzeń naskórka. Zbyt dużo promieni słonecznych i promieniowania ultrafioletowego może się skończyć przypadkiem nowotworu. Bardzo ważne jest to, aby trzebawyjątkowo osłaniać widoczne punkty na naszej skórze, takie jak na przykład pieprzyki czy inne znamiona tego typu. Warto pamiętać to, że zbyt długie wystawianie twarzy na słońce katalizuje tworzenie się na naszej powierzchni wyraźnych zmarszczek, ponieważ wierzchnia warstwa staje się wysuszona. Toteż nie opłaci się obniżać wielkości filtra. Na koniec nie można zapomnieć , by chronić przed nadmiernym słońcem najmłodszych członków rodziny, których skóra jest niezwykle delikatna, nieodporna na właściwości promieni UV.

Ręcznik plażowy – jak się nim posłużyć w czasie opalania?

Na wakacjach nad morzem z pewnością niejednokrotnie przydał się ręcznik plażowy, dlatego też zawsze warto go zabrać. Możemy go użyć do różnych celów. Pierwsze, co przychodzi na myśl, to zagospodarowanie go jako miejca do leżenia. Do czego jeszcze przyda się ręcznik plażowy? Wysuszysz się w niego tuż po opuszczeniu morza lub jeziora. Kiedy poczujesz, że pali zbyt mocno, będziesz mieć pod ręką osłonę do zarzucenia na plecy. Z tego powodu najlepiej znaleźć większy ręcznik plażowy, by okryć nim narażoną skórę.