Album Radom

Kolejna lecz nie jak każda

Różności

Czym niezwłocznie wysuszyć włosy?

Kwadrans do wyjścia plus wilgotne włosy – coś takiego przytrafia się każdej kobiecie. Ale masz rozwiązanie – wypróbuj jeden z patentów na ich sprytne osuszenie. Najważniejsze, żeby nie stawiać na wysoką moc urządzeń, ponieważ będzie to obiecujące wyjście, którego ostatecznym rezultatem będzie poważne osłabienie kondycji włosów. Czy da się szybko suszyć włosy? Jak pomogą w tym średnie ręczniki 50×90?.

Błyskawiczne sposoby na suche włosy – jak podejść do tematu?

Jeżeli twoje włosy schną najczęściej szczególnie powoli albo zwyczajnie nie chcesz mieć mokrej głowy, koniecznie przeczytaj ten tekst do ostatniego zdania. Niektóre środki skracają czas suszenia włosów o 10 min. Co najważniejsze, należy zrobić tak, by decydować się na te środki, które wpłyną źle na kondycję fryzury, ponieważ ich błyskawiczne suszenie w radykalnych okolicznościach nie może być optymalnym rozwiązaniem. Do nabardziej rozpowszechnionych zaliczane są:

Suszarka

Może to i jedna z lepszych metod, lecz sporo pań nie korzysta z nawiewu, które może wywrzeć groźny wpływ na jakość włosów. Osoby, które bardzo się spieszą, mogą głowę przy czubku letnim, delikatnym nadmuchem – włosy na końcach schną o wiele prędzej, wyschną przed końcem przygotowań do wyjścia. W ogrzanym wnętrzu zastosuj zimniejsze nadmuchiwanie, które osuszy włos prawie w tym samym czasie, aczkolwiek bez uszkodzeń w strukturze. Używaj dobrego sprzętu z jonizatorem i wielostopniowym regulowaniem. W nagłym przypadku skusi cię zapewne ogrzany podmuch, więc należy zaopatrzyć się w spray chroniący przed przegrzaniem. Pamiętaj, że koniec suszenia powinno się dopełnić chłodnym nadmuchem dla polepszenia elastyczności włosa.

Odsączanie włosów z wody

Najbardziej znana technika suszenia, czyli przez pocieranie ręcznikiem, również oddziałuje negatywnie na ich kondycję. Powinnaś zastosować wyjątkowo absorbujące wilgoć ręczniki 50×90 z mikrofibry. Przed okryciem włosów ręcznikiem, musisz je dobrze wyżąć jak ubranie podczas ręcznego prania. Włosy muszą być wyjątkowo dobrze odsączone. Niektórzy chwalą sobie ręczniki frotte, aczkolwiek przy nich tworzy się efekt puszenia.

Turban – sposób na wilgotne włosy

Woda odciśnięta – dobrze będzie zwinąć fryzurę w ręcznikowy turban na co najmniej kilka chwil. Odciągnięcie nadmiaru wilgoci wymaga bardzo ciasnego upięcia.

Ciepły ręcznik

Materiał podgrzany na kaloryferze skuteczniej odciągnie wodę oraz pomoże włosom jeszcze skuteczniej wyschnąć. Powinno się tylko pamiętać o tym, żeby nie za silnie go rozgrzać.