Album Radom

Kolejna lecz nie jak każda

Dom

Jak bezproblemowo usuwać kłopotliwe plamy?

Ubrudzony kawą, rozlaną niechcący herbata, a może ociupinką ciemnego wina – wyjątkowo na jasnych dywanach, czy wykładzinach plamki są faktyczną klęską. Jakie kroki podjąć, aby je zwalczyć? Mamy dla Ciebie pięć podpowiedzi!

Bardzo znaczącym jest, żeby plam z podłogi pozbywać się tak sprawnie, jak to możliwe. Zetrzeć przy użyciu zwilżonej wodą szmatki, wyczyścić szczoteczką. Jeśli plamki zostały pozostawione przez czerwone wino – musimy tak szybko jak to tylko możliwe skorzystać z chłodnej wody, oczyścić nawierzchnię dywanu dodatkowo nie doprowadzając do dużego zmoczenia dywanu i praktycznie od razu zupełnie przeprać. Sposób pierwsza na powstałe zabrudzenia to – im szybciej skazy unicestwisz, tym lepiej dla Ciebie!

Jednak gdy nie wiesz jak, nie potrafisz albo nie chcesz doczyścić samodzielnie swojej wykładziny odszukaj fachowców. Wpisz w wyszukiwarce pranie dywanów Łódź, a bardzo szybko znajdziesz firmę, która wywabi plamę za Ciebie – dobrze, niedrogo i niezwykle szybko. Popatrz na ceny podawane przez firmy sprzątające. Spróbuj wybrać nie najdroższego, ale też nie najtańszego profesjonalistę. Niesamowicie kluczowym jest, by podczas wyboru sugerować się komentarzami od ostatnich kontrahentów oraz ich wypowiedziami na temat firmy sprzątającej.

Najprostszym chwytem jest nabycie dobrego detergentu. Obsypujemy nim płaszczyznę brudnego kobierca, a następnie po paru minutach bardzo dokładnie go odkurzamy. Możemy również użyć do takiego zabiegu oczyszczonej sody, która również dzięki swoim zaletom ożywi kolory. Jednakże, nie mamy gwarancji, że wszelkie brzydkie plamy z dywanu zejdą po pierwszej próbie.

Prawdziwe cuda potrafi wykonać mieszanka wody w odpowiedniej proporcji z octem kuchennym czy amoniakiem. Stosując taką miksturę na powierzchnię dywanu należałoby mieć na uwadze, by nie dopuścić do całkowitego zamoczenia, a dawać ową mieszankę wyłącznie po wierzchu. Możemy przy nakładaniu mało ją szorować przy użyciu właściwej szczotki.

Pranie dywanów to istotna kwestia szczególnie dla ludzi cierpiących na różnego rodzaju alergie. Zastosowanie szarego mydła, doskonałego dla wszystkich alergików i naniesienie go na powierzchnię plamy przy użyciu ściereczki pozwoli mu nie tylko odzyskać drugie życie, ale będzie ponadto bezpiecznym wyjściem.

Mam nadzieję, że wymienione sposoby ułatwią Ci walkę z zabrudzeniami. Jeżeli nie chcesz brudzić rąk, pamiętaj – specjalista usunie plamę efektowniej i niekoniecznie znacznie drożej.