Album Radom

Kolejna lecz nie jak każda

Dom

Co warto zbudować na działkach pracowniczych?

Niekiedy nie mamy pomysłu, jak postąpić z użytkowaną działką pracowniczą. Jednak nie możemy zwyczajnie zostawić ją odłogiem, ponieważ można urządzić tu szereg interesujących rzeczy. W związku z tym pozwolę sobie wymienić garść patentów – co da się z kawałkiem placu począć.

Altana czy domek letniskowy – co może nas zainteresować?

Nietrudno naszą działkę urządzić według aktualnych potrzeb. Niezależnie od umieszczenia ogródków wartym rozważenia wyjściem bywają domki drewniane, które pomogą nam na chwilę wyłączyć się z ram powszednich obowiązków i dać sobie szansę na coś odmiennego. Będziemy mogli pojechać w piątek do niewielkiego\przytulnego domku i zapomnieć o pracy oraz innych kłopotach tygodniowej codzienności. Z drugiej strony nie możemy tak po prostu wybudować dowolny domek na terenie POD. Najlepiej wznieść budynek z wymiarem nie wyższym od 35 m2 – na terenie ogródków pracowniczych nie może znaleźć się nic większego. Należy o tym pamiętać, rozpoczynając podjęcie inwestycji. Za to gdy go postawimy, to będziemy mogli cieszyć się niesamowitymi grillami z rodziną bądź znajomymi. Najbardziej powinno się to docenić, gdy okaże się, że jest ona w pewnej odległości od miejsca zamieszkania. Da się też umieścić na miejscu POD coś mniejszego. Altana jest tańsza niż domki drewniane, a równie dobrze służy do korzystania z towarzystwa w wypróbowanym gronie. Jednak wadą altanki jest to, że nie zapewnia pełnej ochrony przed opadami i wiatrem, przez co podczas chłodniejszych dni może pojawić się ewentualne zmoknięcie lub zmarznięcie.

Na to trzeba się nastawić

Po pierwsze pamiętajmy o tym, żeby sama budowla nie była większa niż niż 35 m2, w przeciwnym razie musimy postarać się o pozwolenie na budowę. Pamiętajmy, że wymiar w górę też nie pozostaje dowolna: 4 m rzy dachu płaskim i 5 m przy dachu stromym. Jak wykorzystać ten metraż, by urządzić domki drewniane mazowieckie funkcjonalnie i pomieścić tam wszystko, co niezbędne? Kompletne wyposażenie może dostarczyć niespodzianki z rozmieszczeniem, ale pomóc może ergonomia. W wyposażaniu domku pomocne okazują się dokładne plany jego budowy – warto nabyć go zamiast decydować się na radosne budownictwo.