Album Radom

Kolejna lecz nie jak każda

Dom

Ogród zimowy – główne reguły wyposażenie

Długie popołudnia chciałoby się spędzać zimą blisko zieleni, aczkolwiek bez rezygnacji uroków czterech kątów. Najlepiej byłoby zestawić to z dobrym sposobem na powiększenie metrażu swojego domu. Najlepszym wyjściem jest budowa własnej oranżerii, czyli działki zimowego.

Zaczynamy zakładać ogród zimowy

Musimy być zdecydowani na to, czemu będzie służyć ta konstrukcja. Wyróżnia się ogród zimowy ciepły bądź nieogrzewany. To właśnie od tej decyzji uzależniony będzie cena inwestycji, a także forma. Ważne mogą być też opcjonalne położenia ogrodu względem kierunku docierania słonecznego światła. Salon od strony ogrodu zawsze będzie najlepszym pomysłem ze względu na przedłużenie widoku na naturalny krajobraz.

Ogród pod dachem – gdzie najlepiej go urządzić?

Model południowy wyróżnia się największym nasłonecznieniem o każdej porze roku. Nawet tak bardzo, że najbardziej egzotyczne rośliny będą tu mieć rewelacyjne warunki do wzrostu. Warto pamiętać, że taki wybór niesie za sobą konieczność zamontowania sprawnej wentylacji i szyb z filtrem UV. Oranżeria od wschodu , mimo iż wykazuje słabszą intensywność przedostawania się energii słonecznej, również powinna mieć opcję zaciemnienia i odpowiednią wentylację. Ogród zimowy od strony zachodniej będzie najbardziej pod wpływem słońca w godzinach popołudniowych, natomiast od północy cechuje się znacznym zacienieniem. Efektem najmniejszej ekspozycji na słońce będzie skorzystanie ze sztucznego doświetlenia dla upraw zamkniętych.

O czym nie można zapomnieć projektując ogród zimowy

Po postawieniu ogrodu zimowego musimy aranżować go tak by nie kłócił się z założoną uprzednio funkcją. Bez względu na styl całości najlepszym sposobem na pokrycie posadzki okaże się ceramika. Porządne wyposażenie technorattanowe stanie się skuteczną ideą na przetrwanie inwazję promieniowania uv. Wśród niezbędnych akcesoriów powinno znaleźć się źródło na gaz w postaci lamp oraz ciepłe koce. Wybór stylistyki jest zależny indywidualnych upodobań. Często realizowanym projektem jest zagospodarowanie oranżerii na jadalnię. Tak naprawdę wystarczy duży, solidny drewniany stół i eleganckie krzesła – możliwość biesiadowania na łonie natury nawet w zimowe miesiące zachwyci zaproszonych gości. Po po zmierzchu będzie potrzebne industrialne światło dopasowane do stylistyki ogrodu.