Album Radom

Kolejna lecz nie jak każda

Zakupy

Domowa sauna – czy to osiągalne?

Korzystanie z sauny nie musi być wyłącznie dla bogatych. Czy trzeba mieć ekstra teren na podwórku bądź specjalne wyposażenie? Na osobistą saunę może pozwolić sobie prawie każdy, kto chce skorzystać z jej relaksujących właściwości. Na co należy się nastawić, idąc po osobistą saunę? Co pewne jeszcze przed samą inwestycją: idealny do tego miejsca okaże sę ręcznik 140×70!

Zanim kupisz – garść najpotrzebniejszych wskazówek

Pamiętaj o tych kilku sprawach, jeśli w sprawie sauny jesteś na tak:

Jak zdecydować się na odpowiednią lokalizację sauny? Powszechne wyobrażenia lokalizują saunę w dużych, publicznych budynkach, przewidzianych na kilkadziesiąt ludzi. Tymczasem prywatna sauna nie musi mieć ogromnych kształtów i da się ją zlokalizować nawet we wnętrzu nieco obszerniejszej łazienki, w mieszkaniu w wielorodzinnym budownictwie lub w innym małym metrażu. Łazienka jako miejsce lokalizacji sauny to dobry pomysł, bo nie ma potrzeby instalować prysznica z chłodną wodą. Gdy chcesz zagospodarować swoją posesję, rozważ ulokowanie jej na zewnątrz na zewnątrz. W podobnym wypadku trzeba dodać prysznic, pod którym chłodzi się ciało po wyjściu z sauny.

Co powinieneś uwzględnić przed montażem sauny?

Nowoczesne sauny do użytku prywatnego posiadają w swoim wyposażeniu grzałki na prąd. W związku z tym przed montażem sauny musisz zadbać o przeciągnięcie instalacji elektrycznej, do której będzie podpięta. Do poprawnego działania sauny potrzebna będzie również instalacja wodno-kanalizacyjna oraz układ wentylacji, z zadaniem zlikwidowania nadmiaru wilgoci poza obręb sauny. To ważne, szczególnie wtedy, gdy masz saunę we wnętrzu domu lub mieszkania, w łazience.

Ile to kosztuje? Finalny rachunek za budowę sauny będzie uzależniony od konkretnego modelu, zwłaszcza od jej wielkości oraz mocy, a także od jej osprzętu. Od 4 do 5 tys. kosztują najmniejsze sauny o przeznaczeniu domowym, zatem jest to wartość dużego telewizora średniej klasy. Oczywiście bardziej zaawansowane produkty wiążą się z większymi wydatkami.

Sauna – gorący zakup z chłodną kalkulacją

Od setek lat sauna pozostaje doskonałym sposobem na odpoczynek ducha i ciała po pracowitym dniu. Nie ma również prawdziwej konkurencji, gdy idzie o dostępne i nie ekstremalne przepisy na lepszą odporność, kondycję skóry i zahartowanie. Najlepszą porą na ten typ zabiegu jest zimniejsza część roku, kiedy na dworze robi się chłodno i brzydka aura nie zachęca do podejmowania jakichkolwiek form aktywności. To w niej można pobudzić ciało i dokładnie pozbyć się groźnych toksyn. Przyjemne sesje w saunie nie tylko odprężą organizm, ale również w korzystny sposób wpłyną na sprawność. Jest to bardzo ważne pod naszą szerokością geograficzną, gdy niewielka emisja światła słonecznego i długi czas po zmroku powodują, że człowiek potrzebuje jakiegoś zastrzyku pobudzenia.