Album Radom

Kolejna lecz nie jak każda

Firma

Kiedy nadchodzi moment na zmianę biura rachunkowego – jakich księgowych unikać?

Prowadzenie księgowości to nie tylko wypełnianie tabelek, a wybór odpowiedniego biura rachunkowego może stanowić dla nas nie lada wyzwanie. Czym tak naprawdę mamy się kierować, podejmując współpracę z księgową, jeżeli z  jakiegoś powodu nie jesteśmy zadowoleni  poziomu dotychczasowych usług?

Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy podjąć, jest bez wątpienia zastanowienie się nad przyczyną konieczności wprowadzenia nowości w swojej firmie. Co skłoniło nas do podjęcia decyzji o zmianie biura rachunkowego? Warto być świadomym, że absolutną podstawę do wykonywania tego zawodu stanowi rzetelne przygotowanie – nie tylko studia, ale także dodatkowe kursy i szkolenia. To jednak dopiero początek wymagań stawianych dzisiejszym księgowym. Po czym tak naprawdę poznać osobę, której nie chcielibyśmy powierzyć naszych finansów? Niezorganizowana i chaotyczna księgowa może przysporzyć naszej firmie wielu kłopotów. W tym zawodzie nie sprawdzą się również osoby podatne na stres i nieposiadające umiejętności komunikowania się z innymi – może to całkiem uniemożliwić właściwy przebieg informacji między firmą a biurem rachunkowym. Mówi się także, że człowiek pracujący w księgowości nie powinien być zbyt kreatywny – być może jest to opinia na wyrost, jednak w księgowości na pewno nie sprawdzi się osoba, która poszukuje w swojej pracy marginesu na wprowadzanie eksperymentalnych rozwiązań.

Jak zatem znaleźć kompetentną osobę do pełnienia funkcji naszej nowej księgowej? W dzisiejszych czasach wystarczy przeprowadzić research przy pomocy Internetu – wpisując w wyszukiwarkę frazę „biuro rachunkowe Łódź”, bez problemu znajdziemy odpowiednią księgową. Przed podjęciem decyzji warto oczywiście zapoznać się z opiniami internautów i przy wyborze nie kierować się jedynie kosztem usługi – może bowiem okazać się mylący.